برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم برنامه نویسی. مهارتی که از دور بسیار سخت و پیچیده به نظر میرسد و کسانی که از دور آن را می بینند به دنبال راهی برای فراگیری هرچه سریع تر ان میشوند و به همینن سبب در حال خواندن این کلمات هستند اما چرا شعار بدهیم که برنامه نویسی بسیار اسان است و یا شما میتوانید از محصولات ما چند شبه به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شوید،

خیر باید بگویم برنامه نویسی مهارتی است برای افرادی که خواستار تنوع و انجام کار های سخت هستند از مشکلات نمیترسند و خواستار بهتر کردن شرایط  میباشند اما نگران نباشید اگر این ویژگی ها را در خود ندارید چون مهمترین اصل یک برنامه نویس مبتدی و حرفه ای نوع ذهنیت برنامه نویسی است و خوشبختانه این ذهنیت قابل تعمیم میباشد.

پس اگر میخواهید یک برنامه نویسی را شروع کنید و پیچیدگی ها و سختی های این مهارت شما را دلسرد نکند و حتی از دیگر برنامه نویس ها بهتر باشید ابتدا باید نوع ذهنیت برنامه نویسی را دریابید.

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم

خب سوال اینجاست برنامه نویس ها چگونه فکر میکنند.(جواب این سوال را در پست های بعدی میگویم)

اما اشنایی با زبان های برناه نویسی قدم دوم میباشد. شما باید دقیقا هدفی را که از برنامه نویسی میخواهید پیدا کنید و زبان مورد نیاز خود را پیدا و اقدام به یادگیری کنید(در حال حاضر بیش از 255 زبان برنامه نویسی وجود دارد).در لیست زیر تعدادی از زبان های برنامه نویسی محبوب ذکر شده که شما میتوانید با تحقیق و بررسی انها و نیاز خود اقدام به یادگیری انها کنید.

Java Script
جاوا اسکریپت
C#
C++
AWK
اسمبلی
پاور بیلدر
پایتون
پرل
پرولوگ
TCL
جاوا
روبی
پاسکال
PHP
دلفی
هاسکل
زبان برنامه نویسی C
ML
سیمولا
فرترن
لیسپ
ویژوال بیسیک
ویژوال C
ویژوال FoxPro

حالا که هدف خود از زبان برنامه نویسی و همچنین زبان یا زبان های مربط به ان را شناختید وقت ان است که با ذهنیت درست یادگیری خود را اغاز کنید.

همان طور که گفتم یک ذهنیت درست از یک دانش میتواند شما را سال ها جلو بیندازد و روند رشد شما را تسریع کند این ذهنیت در مورد برنامه نوسی در مرحله یادگیری و انتقال مفاهیم بیشترین تاثیر را دارا است.

با یک مثال میتوانم شما را از اهمیت این موضوع اگاه سازم.
زمانی که میخواستم برنامه نویسی را شروع کنم ابتدا یک ساختار مشابه کاراهای گرافیکی که بسیار ساده ومانند یک نقاشی ساده یا چیزی شبیه به این در ذهن داشتم تا وقتی اموزش های برنامه نویسی را دانلود کردم.

هنگامی که اولین فیلم اموزشی و کد ها و خطا ها را دیدم بسیار از این کار ترسیدم به همین دلیل سریع اموزش هارا پاک کردم و به مدت یک سال از این کار منصرف شدم چراکه در ذهن خود بسیارنوشتن و تایپ کردن کد ها، خطا ها، و کلا مشکلات این کا را بزرگ و غیر قابل یادگیری میدانستم.

تااینکه وقتی به صورت کاملا اتفاقی وارد یک کلاس برنامه نویسی شدم و با همین ذهنیت دست و پنجه نرم کردم و توانستم ماهیت برنامه نویسی را بفهمم از انجا به بعد از تمام دانش اموزان ان کلاس جلو زدم و حتی در دیگر دور های ان شرکت نکردم و به خود اموزی برنامه نویسی و طراحی وب روی اوردم به دو دلیل

اول اینکه متوجه شدم خودم میتوانم خیلی سریع تر از سرعت کلاس مطلاب را یادبگیرم(به دلیل ذهنیت درستی که از برنامه نوسی بدست اورده بودم)

دوم اینکه متوجه شدم کلاسی که من در ان ثبت نام کرده بودم حتی یک درصد چیزی که باید یک طراح وب حرفه ای بلد باشد را به من یاد نمیداد و در عوض پول هنگفتی از من طلب میکرد
( باز هم به دلیل ذهنیت درست از برنامه نویسی و چیز هایی که یک برنامه نویسی حرفه ای بلد باشد متوجه این خلل اموزشی شدم)

ذهنیتی که من از برنامه نویسی به دست اوردم نتنها یادگیری ان را اسان میرد بلکه این امکان را میداد تا بیشر به ان علاقه مند شوم(اگر میخواهید بدانید این نوع فکر در مورد برنامه نویسی چیست مارا در پست ها بعدی دنبال کنید)

حالا به این فکر کنید که من از ابتدا میتوانستم راجب برنامه نویسی به همین صورت فکر کنم چه سریع تر و زود تر میتوانستم به جایگاه حال حاضرم برسم.

در ادامه در مبحث یادگیری و منابع اموزشی باز هم به این اشاره میکنم که معلم و یا ویدیو اموزشی که بر پایه اموزش درستی از برنامه نویسی بنا شده چقدر میتواند شما را جلو بیندازد

چه بسیارند مدرس های برنامه نویسی که هنوز خودشان یک ذهنیت درست از برنامه نویسی ندارند و اقدام به اموزش ان میکنند و به طوری ان را سخت جلوه میدهند که انسان از یادگیری ان پشیمان میشود.

برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم

صفحه اول سایت

محتوای صفحه بروز میشود

 

One comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *