بهترین و پولسازترین زبان های برنامه نویسی در ایران در سال 2019

با آمیخته شدن زبان های برنامه نویسی با زندگی مردم گسترش روزانه فناوری ها در انواع جوامع همواره این نیاز برای انسان مطرح می شود که برای شروع برنامه نویسی کدام یک را انتخاب کنم.این سوال کدام یک از زبان های برنامه نویسی بهترین زبان برنامه نویسی می باشد همیشه ذهن انسان هایی که می خواهند وارد عرصه برنامه نویسی شوند را درگیر می کند. در این مقاله سعی کرده ایم به این سوال پاسخ دهیم.

قطعاً یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب های اینگونه علاقه شخص و همچنین درآمد بالا می باشد.

در این مقاله ما با انواع زبان های برنامه نویسی پردرآمد در ایران برای کار در عرصه برنامه نویسی آشنا می شوید

از انواع معیارهای ما برای انتخاب زبان برنامه نویسی محبوبیت بالا درامد بالا و سطح یادگیری می باشد.

شما می توانید در این مقاله با بهترین گزینه های زبان برنامه نویسی خود در ایران آشنا شوید.

 

زبان برنامه نویسی پایتون (python)

  • بهترین زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی پایتون با یادگیری آسان و محبوبیت فوق العاده و همچنین درآمد بالا در ایران باعث شده که یک زبان برنامه نویسی مناسب برای کسب درآمد باشد.

قطعاً زبان برنامه نویسی پایتون در دنیا نیز محبوبیت بالایی دارد با این حال آسانی چند سکویی و وابستگی فناوری ها به آن باعث شده که در ایران نیز از محبوبیت و بازار کار فوق‌العاده بالایی.

شرکت های بزرگ زیادی که در ایران و چه در خارج از فناوری پایتون در سرویس های خویش استفاده می کنند.

همچنین پایتون به عنوان یک زبان کاربر پسند در دانشگاه‌ها نیز تدریس داده می شود.

شما می توانید با یادگیری پایتون برای گوشی های موبایل و کامپیوتر های شخصی اپلیکیشن و همچنین سایت های فوق العاده کارآمد و زیبا را طراحی کنید.

 

زبان برنامه نویسی فوق العاده (php)

بهترین زبان برنامه نویسی

‏php یک زبان برنامه نویسی مناسب برای طراحی سایت در واقع برنامه نویسی سایت می باشد.

اگر بخواهم بگویم در ایران شاید پولسازترین زبان برنامه نویسی تحت وب نیز به نظر بیاید.

یادگیری زبان پی اچ پی راحت می باشد اما با توجه به زبان پایتون شاید کمی سخت به نظر برسد که البته بازار کار بیشتر آن در ایران این ضعف را خنثی می کند.

شما با یادگیری زبان php هم میتوانید در شرکتهای طراحی وب به هم به صورت فریلنسر یا آزادکار شروع به فعالیت کنید همچنین در دنیا نیز در سطح طراحی سایت این زبان حرف اول را میزند.

شما می توانید با یادگیری فریم ورک های معروف ‏php حتی درآمد خود را بالاتر نیز ببرید

آموزش رایگان ساخت cms با php

آموزش های php

برنامه نویس و طراحی وب فول استک  (full stack developer)

بهترین زبان برنامه نویسی

شاید تعجب کنید زیرا چنین زبان برنامه نویسی وجود ندارد.

طراح وب فول استک (full stack developer) به کسی می گویند که به مجموعه زبان های لازم برای طراحی وب و همچنین کتابخانه ها و فریم ورک های آنها تسلط بسیار بالایی دارد.
قطعاً رسیدن به این مرحله از توانایی زمان زیادی می‌برد به همچنین سختی های فراوانی دارد اما با صراحت می‌توان گفت که یک طراح وب فول استک از بالاترین درآمد های برنامه نویسی چه در ایران و چه در خارج را تجربه می‌کند.
در طراحی فول استک شما باید کاملاً به زبان های زیر مسلط باشید همچنین کتابخانه ها و فریم ورک های مربوط به آنان را نیز یاد بگیرید.

HTML,CSS,JAVASCRIPT
PHP,MYSQL
ASP.NET,SQLSERVER
PYTHON

 

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (javascript)

بهترین زبان برنامه نویسی

 

یک زبان زبان برنامه نویسی مختص وب می باشد.
با توجه رشد فوق العاده بالای زبان جاوا اسکریپت در نمودار های جهانی این زبان در ایران چنین رشدی را نداشته با این حال هنوز هم یکی از زبان‌های می باشد که میتواند فوق العاده پر درامد باشد.

شما همچینی با یادگیری فریم ورک های متنوع زبان جاوااسکریپت برای گوشی های موبایل و حتی اپلیکیشن های کامپیوتر را نیز طراحی کنید.

شما با یادگیری زبان جاوا اسکریپت که اصلاً هم سخت نیست می توانید انواع وب اپلیکیشن وسایل های ظاهر فوق العاده زیبا طراحی کنید.

 

زبان برنامه نویسی جاوا (java)

بهترین زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی جاوا  با بازار کار مناسب در ایران روبرو می باشد اما یادگیری آن نسبتاً سخت است.

با یادگیری زبان جاوا شما می توانید برای انواع پلت فرم‌های گوشی های موبایل ، کامپیوترها و حتی سایت طراحی کنید.

می‌توان گفت که یک برنامه نویس جاوا که بسیار حرفه ای باشد می تواند درآمد خوبی نیز در ایران برای خودش رقم بزند.

همچنین سیستم عامل اندروید نیز بر پایه جاواست

 

خوب تا اینجای کار اگر می خواهید که سریعاً وارد حوزه برنامه نویسی شوید و درآمدهای خوبی داشته باشید زبان‌های برنامه‌نویسی مربوطه معرفی شدند.

اما اینکه چرا جای زبان هایی مانند ++C ، C ، روبی ، go  ،سوئیفت و … در این لیست نیست، علت نبودن آن نسبت یادگیری آن و همچنین سطح درآمد پایین آن در ایران می باشد.

اگر نه باید توجه داشته باشید که فقط همین زبان ++C می‌تواند پردرآمدترین زبان برنامه نویسی چه در ایران و چه خارج باشد به شرط آن که توسط اشخاص مناسب و برای یک ایده فوق العاده مورد استفاده قرار گیرند.

اگر زبان برنامه نویسی که شما در حال یادگیری آن هستید و یا از آن پیروی می کنید در این سایت و یا در سایت های دیگر یافت نمی‌شوند نگران نباشید ، شما نیز انتخاب درستی کرده اید.

اینکه برخی زبان ها در سایت ها به عنوان بهترین زبان های برنامه نویسی یاد نمی‌شوند به معنای آن است که رقابت کمتری دارند و بازار کارشان در ایران مناسب نیست.اما همین زبان ها می توانند درآمد بسیار زیادی برای شخص به ارمغان بیاورند. زیرا اشخاص نیازمند این زبان ها، افراد مسلط به آن هارا پیدا نمی کنند و حاضرند برای برطرف کردن این مشکل هزینه بیشتری بکنند

 

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید

One comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *